August

2017
„Jeesus kostis: ... aga kes iganes joob vett, mida mina talle annan, ei janune enam iialgi, vaid vesi, mida mina talle annan, saab tema sees igavesse ellu voolavaks allikaks.” Jh 4,14

Kuumad suvepäevad aitavad üha rohkem väärtustada joogivett, mida meie maal on küllaldaselt. Piisab vaid kraan lahti keerata või siis kaevu juurde kõndida. Janu saab kustutada igal päeval, ja seda kasvõi kümneid kordi päevas. Elame vee poolest õnnistatud piirkonnas.

Uudised tuletavad aga meelde, et meile nii iseenesestmõistetavana tunduv võimalus tarbida sisuliselt piiramatus koguses kvaliteetset joogivett osutub mitmel pool maailmas inimestele kättesaamatuks unistuseks. Inimgrupid ja terved rahvad võivad asuda liikvele joogivee nappuse tõttu.

Jeesus ütleb, et inimese janu osaduse järele elava Jumalaga on võrreldav inimese igapäevase vajadusega puhta joogivee järele. Jeesuse kaudu Jumalat tundes saavad rahuldatud inimsüdame kõige sügavamad vajadused.

Peeter Tamm