Juuni

2015

„Teie olete maailma valgus. Ei saa jääda märkamatuks linn, mis on mäe otsas.“ Mt 5,14

Eestimaa lühike suvi on alanud. Aastaaegu eristab meie jaoks erinev hulk päikesevalgust. Ega meil ju soojuse vastu ka midagi pole. Ent valguse hulk ja päevade pikkus on isegi olulisem.

Evangeeliumist loeme, et Jeesus on maailma valgus. Ent Jeesus ütleb oma järgijatele midagi, mis võib meid teha rahutuks ja isegi nõutuks: 'Teie olete maailma valgus.' Jeesuse jaoks on loomulik, et need, kes Tema valgusest ja soojusest on osa saanud, on just sellistena teistele nähtavad. Nad on sama nähtavad, nagu on üks linn mäe peal.

Juuni teisel poolel tähistame oma koguduse sünnipäeva. Rohkem kui 85 aastat tagasi tuli üks abielupaar Tartust Elvasse, kuulutas evangeeliumi ja elas elu, milles säras Jeesuse valgus. Sõnum Jeesusest tõmbas inimesi, nad kuulasid seda, uskusid Temasse, ja nende elu muutus. Nii rajati kogudus.

Jeesuse antud valgus ei saa jääda saladuseks. See peab paistma teistele inimestele. Kuidas küll? Heade tegude kaudu, mis kõnelevad Jumala tööst meie südames.

Peeter Tamm, pastor

Juuni kuukiri