NOVEMBER

Aga kes teie seast suudab muretsemisega oma elule ühe küünragi juurde lisada?“ Mt 6,27

Hea lugeja!

Oktoobrikuu viimane pühapäev tõi kaasa järjekordse kellakeeramise ning küsimuse, kas keerata kella tund aega edasi või tagasi? Ma ei tea, kas keegi seisis sel pühapäeva hommikul ka meie suletud kirikuukse taga. Minuga on seda juhtunud Saksamaal õppides. Kartsin tund aega hilineda. Nii otsustasin igaks juhuks tund aega varem jumalateenistusele minna. Suletud ukse taga selgus, et olin tulnud kaks tundi varem, sest kella tuli keerata tagasi, mitte edasi. Järgnenud jalutuskäigult saadud õppetund on mul tänaseni meeles: kui lehed on kollased ja langevad puudelt, siis saab tund aega kauem magada!

Mida me teeme, kui meile kingitakse aega juurde? Kui pakkumisi on küllaga, siis üritame mitte midagi maha magada. Paljude inimeste jaoks on tulevik täidetud murede ja kohustustega. Sageli toob uus kuu kaasa uut stressi. Seetõttu on oluline aeg maha võtta ja endale teadvustada, mis on elus tõeliselt tähtis.

Meie elu alus on rahu Jumalaga. Jeesus on meie süü ja eksimuste eest ristil surnud ning me saame oma eksimused tunnistada ja usu kaudu vastu võtta andestuse. Andes oma elu Tema kätte, saame Jumala lasteks ja pärime õiguse olla igavikus Jumala juures. Peatselt lõppev kirikuaasta suunab meie mõtted senisest rohkem igavikulistele teemadele. Nende hulka kuulub ka küsimus, mis annab minu elule rahu, tasakaalu ja lootuse? Meil tuleb endilt küsida, mis on tähtis Jumala silmis ja kas see, mille pärast me muretseme, on seda väärt ka igaviku vaates?

Andres Saumets


Novembri kuukiri
Eelmine
Oktoober
Järgmine
DETSEMBER