Veebruar

2015

Ennäe, ma seisan ukse taga ja koputan. Kui keegi kuuleb mu häält ja avab ukse, siis ma tulen tema juurde sisse ning söön õhtust temaga ja tema minuga.“ Jh ilm 3,20

Need sõnad on öeldud ühele kõrge enesehinnanguga kogudusele. Jeesuse vaade samale kogudusele on teistsugune.

Jeesus lubab tulla nende juurde, kes panevad tähele Tema märguandeid ja avavad oma südame ja meeled Tema sõnale. Jeesus julgustab meeleparandusele oma kogudust, kes on kutsutud olema Kristust tunnistavaks ja kehastavaks kogukonnaks.

Ühtlasi selgub, et need kogudused ja need inimesed, kes panevad tähele Jeesuse kõnetust ja seda vastu võtavad, on oma usus ja teenimistöös võidukad.

Jeesus kõnetab ka madala enesehinnanguga kogudusi ja avab nende silmad Jumala tööle, mis toimub neis ja nende kaudu.

Jeesus tahab, et Tema koguduse kaudu paljud inimesed näevad ja kogevad Jumala armastuse muutvat väge.

Peeter Tamm